2015. április 17. péntek

Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs: Néha kell a pihenés

Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs páros is a címben olvasható megállapításra jutott, lévén március óta folyamatosan – pl a Rebenland Rallye-n, a Circuit of Ireland Rallye-n és a Lavanttal Rallyn is – versenyeztek, így a Miskolc Rally előtti szabadidőt pihenésre szánják.
Horváth Judittal beszélgettek.
Jól jön a pihenés Miskolc előtt

Klaus Motorsport – Lavanttal Rally, 2015. április 10-11.
Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs, Renault Clio R3

Sorozatban már a 4. hete állt rajthoz különböző futamokon a Klausz Kristóf-Kecskeméti Balázs páros. A Rebenland Rallye után azonnal indultak az észak-ír EB futamra, ami számukra a Junior ERC-ben való debütálást is jelentette, rá egy hétre pedig ismét jelenésük volt az osztrák bajnoki mezőnyben. Habár – a Circuit of Ireland Rallyeval szemben – a Lavanttal Rallyt be tudták fejezni Klauszék, még sincsenek megelégedve teljesítményükkel.

Klausz Kristóf: Március közepe óta minden hétvégén rajthoz álltunk egy-egy versenyen, ami fizikailag és mentálisan is eléggé megterhelő volt. Ahogy egyre jobban fáradtunk, és növekedett a tét, úgy vettük észre azt is, hogy ezek a tényezők nyomot hagynak a teljesítményünkben. Ráadásul az önbizalmunkat az is kicsit aláásta, hogy a Circuit of Ireland Rallyn borultunk a Peugeot 208 R2-vel. A kicsit döcögős kezdés után egyre jobban tudtunk gyorsulni, ám egy bukkanónál olyan nagy volt a tempónk, hogy leestünk az útról a fűre, kivittünk egy kerítést és egyet fordult az autó. Talpon álltunk meg, nekünk nem is lett semmi bajunk, de a küzdelmeket folytatni már nem tudtunk ezután, s a futómű sérülését sem lehetett másnapra orvosolni. Számunkra az a verseny volt a debütálás a Junior ERC mezőnyében, de sajnos nem a legjobb emlékekkel tértünk haza onnan. Korábban is volt már ehhez hasonló balesetem, de utána ismét 100%-osan tudtam odaállni a rákövetkező verseny rajtjába – ez a negatív esemény azonban most mélyebb nyomokat hagyott.DuEn_CircuitOfIreland2015_0487
Amint hazajöttünk Észak-Írországból, az április 10-11-ei hétvégén már Ausztriában volt jelenésünk, a Lavanttal Rallyn. Az osztrák bajnokság 3. fordulójára kocsit váltottunk, és ismét a Renault Clio R3-assal neveztünk. Nem kezdtünk jól, igencsak elmaradtak az eredményeink a tavalyi szereplésünkhöz képest, s így az ellenfeleinktől is jócskán lemaradtunk. Próbálgattuk a futómű-beállításokat változtatgatni a gyorsulás érdekében, úgy érzem, hogy az alapvető hiba most elsősorban fejben volt. A kimerültség komolyan rányomta a bélyegét a teljesítményünkre. A 2WD kategóriában a 10. pozíciót szereztük meg, amivel egyáltalán nem vagyok megelégedve, már csak azért sem, mert a dobogó lett volna a cél.
A balszerencsés végkimenetelek ellenére pozitívan nézünk a jövőbe. Két hét múlva Miskolcon, majd ismét Ausztriában folytatjuk a bajnoki pontok gyűjtését, addig pedig lesz időnk arra, hogy – a pörgős hétköznapok mellett – regeneráljuk magunkat és fejben is helyre tegyük magunkat, visszaszerezzük a biztonságérzetünket.

Kecskeméti Balázs: A Lavanttal Rallyn még küzdenünk kellett az észak-ír EB történt esés okozta maradék lelki nyomással. Elég nagyot borultunk a Circuit of Ireland Rallyn, s idő kell ahhoz, hogy ennek a hatását le tudja küzdeni magában az ember, helyre tegye fejben a dolgokat és visszaszerezze az önbizalmát. Emellett az sem könnyítette meg a dolgunkat, hogy míg Észak-Írországban a Peugeot 208 R2-vel vágtunk neki a távnak, addig Ausztriában ismét a Renault Clio R3-mal dolgoztunk. Gyors volt a váltás, és kell néhány kilométer, amíg az ember átszokik az egyik technikáról a másikra.Klausz_Kecskeméti_Rebenland
A hétvégi, osztrák bajnokin így nem is tudtuk azt a tempót autózni, ami jellemezni szokta a szereplésünket. Igaz, volt néhány olyan gyorsasági szakasz, aminek igazán ráéreztünk a ritmusára, de összességében sajnos most nem ez jellemezte a teljesítményünket. Ráadásul a második nap végére az eső is rákezdett, ami tovább bonyolította a körülményeket az amúgy sem könnyű versenyen. Pozitív élményben is volt azonban részünk a hétvégén, hiszen lehetőségünk volt arra, hogy a Renault futómű-beállításait próbálgassuk, s én úgy érzem, meg is találtuk a helyes utat, ami a jövőben kifizetődő, sikeres lesz.
Egyikünk sincs megelégedve az elért eredménnyel, ennél azért többet vártunk volna magunktól. Számításaink szerint jelenleg az osztrák bajnoki kategóriánk 5. helyén állunk, ami nem rossz, de egyben rajtunk van a nyomás, hogy legközelebb nyernünk kell ahhoz, hogy a végcélunkhoz közelebb kerüljünk. Mindenesetre bízunk benne, hogy hamar megtaláljuk a „góllövő cipőt”, és a két hét múlva esedékes Miskolc Rallyn – majd rá egy hétre Ausztriában – újra hozni tudjuk majd a formánkat.

Sajtófőnök: Horváth Judit – Tel.: 30/533-9099; E-mail: sajto.klausmotorsport@gmail.com
Képek: Dudás Endre és Kozma Roland készítette, szabadon felhasználható.”

Oszd meg Te is a barátaidnak, hogy senki se maradjon le róla!
Amennyiben tetszett a bejegyzés, és rendszeresen olvasnád a Sportkultot, lájkold a Facebook oldalunkat és a cikket is! Köszönjük!