2015. július 4. szombat

Tour de France 2015: Utrecht – Rohan Dennis (BMC) győzelme

Tour de France 2015: Utrecht – Rohan Dennis (BMC) győzelme

A mai szakaszt a legrövidebb időfutam távnak is nevezhetnénk a Tour során, hiszen csak 13,8 km volt. Rengeteg kanyarjával igazi városi pályára sikeredett a szervezők részéről.makaibetti

Határozott hőség volt a pályán, ezt például Fabian Cancellara is megjegyezte rövid nyilatkozatában, akin igencsak látszódott, hogy rendesen kihajtotta magát. Derekasan küzdött, de ahogy mondta, immáron az ifjabb generáció az erősebb – a svájci csupán a 3. lett.
sportlabor-tdf-banner-v04
Nem is szaporítanám a szavakat, íme az első tíz helyezett:

1. DENNIS R. (BMC) 14′ 56”
2. MARTIN T. (EQS) 15′ 01” +0′ 05”
3. CANCELLARA F. (TFR) 15′ 02”  +0′ 06”
4. DUMOULIN T. (TGA) 15′ 04” +0′ 08”
5. V.EMDEN J. (TLJ) 15′ 11” +0′ 15”
6. CASTROVIEJO J. (MOV) 15′ 19” +0′ 23”
7. BRÄNDLE M. (IAM) 15′ 19” +0′ 23”
8. MALORI A. (MOV) 15′ 25” +0′ 29”
9. KELDERMAN W. (TLJ) 15′ 26” +0′ 30”
10. CUMMINGS S. (MTN) 15′ 28” +0′ 32”
natur_online

No, de ejtsünk szót a TdF legesélyesebb versenyzőiről is. Nibali 22. lett (43 mp hátránnyal), Contador 46. (+58 mp), őt Froome (39., +50 mp) és Valverde (43., +56 mp) is megelőzte, míg Quintana (57., +1:01) “zárta a sort” a nagyok közül.
jobbalso_GORBE_SZINES.indd

Úgy néz ki, hogy az egyórás csúcsot is futó Rohan Dennis-nek megérte az a felkészülés, hiszen az időfutam legjobbjait sikerült megvernie és ezzel a sárga trikót elvinnie az első napon – 55 km/h-s átlaggal….reméljük a további szakaszokra is elég lesz neki.

Holnap Utrecht / Zélande, 166 km-es szakasza következik, tartsatok akkor is velünk, hiszen a Sportkult.net facebook oldalán közvetítünk nektek!

fülöp_tiborFülöp Tibor, a Sportlabor vezetője a mai nappal kapcsolatban:
“A Német Kerékpáros Szövetség A-licences edzőjeként talán érthető, hogy miért vártam Tony Martin győzelmét. Nem tévedtem nagyot, de Rohan Dennis győzelme mégsem lepett meg, az időfutamokon már számolni kell vele. Legalábbis pihenten, a többit majd meglátjuk.”

 

Az első szakasz teljes idő listája:

1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:14:56
2 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 0:00:05
3 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 0:00:06
4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 0:00:08
5 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:15
6 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:00:23
7 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
8 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:00:29
9 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:30
10 Stephen Cummings (GBr) MTN – Qhubeka 0:00:32
11 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:33
12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
13 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:36
14 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing 0:00:37
15 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 0:00:38
16 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
17 Rigoberto Uran (Col) Etixx – Quick-Step 0:00:40
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:41
19 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
20 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:42
21 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:00:43
22 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
23 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team 0:00:44
24 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
25 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge 0:00:45
26 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
27 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
28 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
29 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
30 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
31 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
32 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:00:46
33 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
34 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:00:47
35 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
36 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:00:49
37 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:00:50
38 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
39 Christopher Froome (GBr) Team Sky
40 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 0:00:51
41 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 0:00:53
42 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo 0:00:55
43 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:56
44 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge 0:00:57
45 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
46 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo 0:00:58
47 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
48 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
49 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
50 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:59
51 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
52 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN – Qhubeka
53 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr 0:01:00
54 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
55 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
56 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing 0:01:01
57 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
58 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:02
59 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:01:04
60 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
61 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 0:01:05
62 Wouter Poels (Ned) Team Sky
63 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo 0:01:06
64 Michal Kwiatkowski (Pol) Etixx – Quick-Step
65 Richie Porte (Aus) Team Sky
66 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:01:07
67 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
68 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:08
69 Tiago Machado (Por) Team Katusha
70 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
71 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
72 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 0:01:09
73 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:01:10
74 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:01:11
75 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
76 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
77 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
78 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 0:01:12
79 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
80 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
81 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
82 Winner Anacona (Col) Movistar Team 0:01:13
83 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
84 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step
85 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
86 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18 0:01:14
87 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:15
88 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
89 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
90 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
91 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
92 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:01:16
93 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
94 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
95 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:17
96 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
97 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge 0:01:18
98 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:19
99 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
100 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
101 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 0:01:20
102 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:01:21
103 Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka
104 Serge Pauwels (Bel) MTN – Qhubeka
105 Tyler Farrar (USA) MTN – Qhubeka 0:01:22
106 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
107 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
108 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
109 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:01:23
110 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
111 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
112 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:01:24
113 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
114 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
115 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
117 Michal Golas (Pol) Etixx – Quick-Step
118 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18 0:01:25
119 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
120 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
121 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
122 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 0:01:26
123 Mark Cavendish (GBr) Etixx – Quick-Step
124 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
125 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
126 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
127 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:01:27
128 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
129 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka
130 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
131 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:01:28
132 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:30
133 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
134 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 0:01:31
135 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
136 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
137 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
138 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
139 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:01:32
140 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
141 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:33
142 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
143 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
144 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
145 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:34
146 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN – Qhubeka
147 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
148 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 0:01:35
149 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
150 Marco Haller (Aut) Team Katusha
151 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:01:36
152 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 0:01:37
153 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
154 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
155 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 0:01:39
156 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:01:40
157 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
158 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
159 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:01:41
160 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:42
161 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
162 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:43
163 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
164 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo 0:01:45
165 Mark Renshaw (Aus) Etixx – Quick-Step 0:01:46
166 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
167 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:01:47
168 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
169 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale 0:01:48
170 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
171 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
172 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo 0:01:49
173 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing 0:01:50
174 José Herrada (Spa) Movistar Team
175 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN – Qhubeka 0:01:51
176 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
177 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
178 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
179 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:01:53
180 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:01:54
181 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:01:55
182 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
183 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 0:01:57
184 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:58
185 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:02:01
186 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:02:02
187 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida 0:02:09
188 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 0:02:12
189 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:02:13
190 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:02:14
191 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
192 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:02:18
193 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:02:23
194 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:02:24
195 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
196 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:02:25
197 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 0:02:28
198 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:36

Oszd meg Te is a barátaidnak, hogy senki se maradjon le róla!
Amennyiben tetszett a bejegyzés, és rendszeresen olvasnád a Sportkultot, lájkold a Facebook oldalunkat és a cikket is! Köszönjük!

Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.